Світло справді впливає на психологію дизайну та простору. Природне та штучне освітлення має працювати у рівновазі, щоб приміщення могло виконувати всі свої функції незалежно від часу доби.

Яскраве природне світло допомагає покращити настрій та концентрацію, особливо у маленьких дітей. Дослідження також показали, що вплив ранкового сонячного світла може допомогти запобігти безладному та пізніше відходу до сну та проблеми з циркадними ритмами у дітей. І всі ми знаємо, що для того, щоб діти добре поводилися і показали кращі результати, їм необхідно добре виспатися. В ідеальному світі у вашої дитини була б одна кімната для сну, одна для ігор і ще одна для навчання – ми бачимо, що в більшості будинків діти поєднують все це у своїй кімнаті – хоча, правду кажучи, ви повинні асоціювати їх спальню в основному зі сном, тому вибір заспокійливих тонів принаймні в зоні сну в їхній кімнаті дійсно допоможе.

Яскраве природне світло підвищує настрій та концентрацію. Зверніть увагу на вид із вікон та мансардних вікон, які можуть допомогти дітям візуально розслабитися, допомагаючи регулювати їхні циркадні ритми. Щоб максимально використовувати природне освітлення, переконайтеся, що карнизи досить довгі, щоб штори можна було повністю відсунути від вікна, коли вони відчинені.

Схема освітлення може створити або зруйнувати дизайн та відчуття кімнати та життєво важлива у просторі, що використовується дітьми. Використовуйте лампочки повного спектру, а не люмінесцентні або спіральні лампи – погане освітлення, яке може бути занадто жовтим, занадто холодним або біло-блакитним, може викликати тривогу та депресію.